<

Folia do pakowania

Jeżeli jakaś firma sprzedając swój towar przewozi go przez setki kilometrów, aby mógł trafić do klienta, to z pewnością zależy jej na tym, aby wszystko dotarło do niego w nienaruszonym stanie. Z tego też powodu, cały czas poszukiwane są różnego rodzaju rozwiązania, które mają sprawić, że ten transport będzie jeszcze bezpieczniejszy, bo każde uszkodzenie towaru wiąże się z jego zwrotem i dodatkowymi kosztami. Dlatego też, tak dużą wagę przywiązuje się do odpowiedniego zapakowania towaru, zarówno poszczególnych sztuk, które znajdują się w kartonach, jak i samych kartonów ułożonych na paletach. A w ich zabezpieczeniu, aby nie spadły z palety świetnie sprawdza się folia stretch. Tym bardziej, że owinięcie nią palety nie musi być ani trudne, ani czasochłonne, zwłaszcza jeśli zainwestuje się w odpowiednią maszynę.

Dlaczego taka dobra?

Jeżeli zastanawiamy się, dlaczego folia stretch jest tak dobra, że firmy z niej korzystają, to z pewnością trzeba powiedzieć, że jest ona bardzo mocna.

Zwłaszcza jeśli paleta zostanie owinięta kilkoma warstwami, to możemy być pewni, że nie będzie można jej zbyt łatwo rozwiązać, a to oznacza, że żaden kartonik na palecie nie będzie miał szans na to, żeby się przesunąć. Poza tym, fakt, że tak trudno jest ją rozerwać sprawia, że nikt niepowołany nie jest w stanie dobrać się do towaru i go wyjąć. Warto tutaj również podkreślić, że przy tego typu pakowaniu nie ma znaczenia jak wysoka będzie zawartość palety, ani jaki będzie jej kształt. To dlatego, że taką folię idealnie będzie można do tego dopasować, a więc będzie ona dolegała do kartonów nawet wtedy, kiedy nie będą one ułożone w równą wieżę.

Pakowanie nie jest trudne

To co jeszcze przemawia na korzyść folii stretch wykorzystywanej przez firmy to fakt, że owijanie palety idzie naprawdę szybko. Pracownicy mogą to robić samodzielnie, chodząc dookoła palety i zawijając każdy jej fragment, ale zdecydowanie bardziej ekonomicznie będzie, jeśli w firmie zaopatrzymy się w specjalną maszynę.

Wówczas paleta będzie ustawiana na specjalnie do tego przygotowanym kole, folia stretch będzie umieszczona na specjalnym ramieniu i wystarczy wszystko włączyć. Paleta będzie się obracała, a w tym czasie folia będzie ją owijała, przesuwając się w górę i w dół, tak abyśmy mieli pewność, że każdy fragment palety zostanie odpowiednio zabezpieczony. Owijanie za pomocą takiej maszyny nie zajmie dużo czasu, a co więcej, możemy mieć pewność, że wszystko będzie zabezpieczone w odpowiedni sposób i właściwą ilością warstw, tak aby podczas transportu nic się nie stało i folia nigdzie się nie odkleiła. Jeśli tylko popatrzymy na palety, które przyjeżdżają do sklepów, to szybko się przekonamy, że każda z nich jest zabezpieczona za pomocą folii stretch. To będzie najlepszy dowód na to, że faktycznie dobrze się ona spisuje i że warto w nią zainwestować. Tym bardziej, że rolki takiej folii są naprawdę grube, a to też oznacza, że wystarczy jej na długi czas i spokojnie jedną rolką będziemy mogli zabezpieczyć sporą ilość palet.