<

Meble do kuchni łatwe w utrzymaniu czystości

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że w kuchni będziemy przygotowywać różne sosy, masy do ciasta czy inne potrawy, które po prostu mogą brudzić. Tu nam coś może kapnąć, tam może coś się przykleić, a to oznacza, że wybierając meble do kuchni, z jednej strony musimy patrzeć na ich funkcjonalność, na to ile będą miały szuflad, ile szaf, jak mają być one rozmieszczone, ale również na to, z jakiego materiału są wykonane i w jakim kolorze, od czego może zależeć łatwość ich czyszczenia i to na ile będzie widać brud.

Dokładnie się zastanówmy

Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się nad tym, z jakiego materiału mają być wykonane nasze meble kuchenne. Powinny być one odporne na działanie pary wodnej, bo w końcu ona będzie się pojawiała podczas gotowania, jak i na działanie trochę większej ilości wody, bo może się zdarzyć, że coś się wyleje, a wówczas nie powinniśmy się martwić tym, że może wniknąć w nasze meble i doprowadzić do ich zniszczenia. Dlatego też warto zadbać o to, aby przynajmniej blaty były wykonane z materiału, który będzie odporny na działanie wysokich temperatur, wody czy wilgoci.

Warto też się zastanowić czy fronty naszych szafek mają być wykonane z drewna czy mają być obłożone okleiną. Jeśli tą drugą, warto dopilnować, aby była ona jak najlepszej jakości, tak abyśmy mieli pewność, że nie będzie odchodziła pod wpływem ciepła, np. z frontów znajdujących się blisko piekarnika.

Co z tym czyszczeniem?

Jeśli będziemy mieli jasne meble w kuchni, to może się okazać, że świetnie będzie na nich widać każdy pyłek i każdą niewytartą kropelkę wody. To samo może być przy bardzo ciemnych barwach, dlatego lepiej wybierać coś pośredniego.

Nie bardzo jasnego, ale też nie bardzo ciemnego. Dodatkowo warto pomyśleć o tym, aby nasze meble kuchenne były z delikatnym poślizgiem, wówczas wystarczy delikatnie przetrzeć je mokrą szmatką, aby były czyste i nie trzeba będzie niczego szorować. Ale jednocześnie warto się zastanowić nad meblami z połyskiem, bo przy nich może się okazać, że będzie widać dosłownie każdy odcisk palca, a to także może utrudnić utrzymanie porządku w tym miejscu. Warto zobaczyć jakie meble kuchenne są nam proponowane, dotknąć ich, sprawdzić z jakiego materiału są wykonane. Zazwyczaj zakładamy, że meble kuchenne będą nam służy przez kilka czy nawet kilkanaście lat, więc z pewnością warto tutaj zainwestować w to co najlepsze.

Wówczas nie tylko przyjemnie będzie się gotowało w takiej kuchni, ale też przesiadywało.