<

Bajeczna kraina nie tylko dla nurków

Nurkowanie to pasja coraz większej ilości zapaleńców mieszkających w naszym kraju. Zwykle, by uświadczyć tej olbrzymiej przygody turyści wybierają zagraniczne kierunki, z Egiptem na czele. Mało kto spośród nurków – amatorów zdaje sobie bowiem sprawę z możliwości, jakie kryje pod tym względem nasz kraj.

To ekstremalna rozrywka, która możliwa jest do kultywowania także i u nas, w rodzimych jeziorach, które kryją niejeden skarb na swoim dnie. Jednym z miejsc idealnych do nurkowania jest Jezioro Ińsko leżące na Pojezierzu Drawskim. To miejsce bajeczne pod wieloma względami.

Czysta, przejrzysta woda, urzekająca okolica, cisza i spokój oraz niewielka ilość turystów przemawiają na korzyść tego właśnie rejonu. Z uwagi na fakt, iż jezioro to posiada czystość wód kwalifikowaną do pierwszej klasy oraz obszerne rozmiary (596 hektarów powierzchni i głębokość sięgającą nawet 42 metrów), a także bardzo bogatą florę i faunę, jak i ciekawy kształt dna, odwiedza je duża ilość prawdziwych pasjonatów nurkowania. Sportowi temu sprzyjają ponadto centra techniczne do nurkowania oraz rozmaite wypożyczalnie sprzętu, jak i obecność na miejscu instruktorów, czy organizowane wycieczki.