<

Jezioro Turkusowe na wyspie Wolin

Zaliczane do jednych z najpiękniejszych jezior w Polsce Jezioro Turkusowe na wyspie Wolin to często i chętnie wybierany kierunek wakacyjnego urlopu. Z uwagi na swój nietuzinkowy wygląd, jest ono często nazywane zamiennie także Jeziorem Szmaragdowym, a jego niepodważalny urok sprawia, iż to najpiękniejsze jezioro, jakie skrywa na swoim terytorium Woliński Park Narodowy.

Jezioro Turkusowe leży na Wyspie Wolin, we wsi Wapienica, która należy do gminy Międzyzdroje. Nazwa jeziora wzięła się od turkusowego koloru wody, która do dziś przyciąga dzięki swemu pięknu rzesze turystów złaknionych podziwiania pięknych krajobrazów i widoków.

Turkusowy kolor jezioro zawdzięcza temu, iż w jego tafli odbijają się promienie słoneczne, które dzięki występowaniu na dnie jeziora związków wapnia mienią się pięknymi kolorami. Piękno jeziora to jednak nie koniec atrakcji dostępnych w tym miejscu.

Jezioro jest otoczone imponującymi krajobrazami, które zawdzięczają licznym lasom i roślinności śródziemnomorskiej. Po odpoczynku nad wodą, warto udać się na Piaskową Górę, by tu, z punktu widokowego podziwiać całą okolicę, a przede wszystkim zachwycić się widokiem wyjątkowo malowniczego Jeziora Turkusowego.