<

Sztuki walki dla najmłodszych

Oczywiście, rodzice nie powinni w żaden sposób tolerować agresji u swoich dzieci. Przemoc jest zła, a używać można jej tylko w ostateczności. Nie powinno się jej jednak mylić ze sportem – rywalizacja na ringu czy też na macie ma niewiele wspólnego z uliczną bójką.

Dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zapisywać swoje dzieci na lekcje sztuk walki. Podczas treningów w profesjonalnym klubie młody człowiek może się wiele nauczyć. Poza tym, będzie miał on szansę zażyć trochę ruchu, co podziała pozytywnie na jego organizm.

Sport, w tym również sztuki walki, potrafią wpoić młodemu człowiekowi wiele wartościowych cech. Powinny wzmocnić jego charakter, pozwolić mu nabrać pewności siebie oraz zrozumieć ideę uczciwej rywalizacji. Zdecydowanie lepiej, że nasze dziecko walczy na ringu, niż na macie, jakby miało robić to w szkole czy też na podwórku.

Na koniec warto dodać, że umiejętność poradzenia sobie z agresorem może przydać się naszemu dziecku w normalnym życiu – zawsze dobrze jest potrafić obronić siebie czy też swoich bliskich.