<

Tiulowa spódnica do ślubu

W dzisiejszych czasach projektanci mody ślubnej stają się coraz bardziej odważni, proponując paniom młodym suknie w różnego rodzaju stylach: od typowych sukienek księżniczki, przez eleganckie proste modele, aż po dziewczęce modele do kolan. W tych ostatnich szczególnie często pojawia się tiul, jako materiał, z którego wykonany jest dół sukni.

Tego typu strój dla panny młodej może budzić skojarzenia z baletnicami. Zazwyczaj jednak spódnica jest nieco dłuższa – kończy się mniej więcej na wysokości kolan.

Kolor zależy już oczywiście od naszych upodobań, coraz częściej jednak odchodzi się od typowych białych sukien na rzecz barw pastelowych lub nawet wzorów. Jeżeli chodzi o desenie najczęściej występującymi są tu drobne kwiatki, kropki, a nawet serduszka.

Jakie panie będą wyglądać dobrze w tiulowej spódnicy? Z pewnością pasować będzie ona do kobiet o szerszych biodrach i masywniejszych udach – dół szyty z koła pozwoli zakryć mankamenty figury. Góra sukni – zazwyczaj dość skromna – dobrze podkreśli natomiast drobne ramiona.