<

Weselne oszczędności

Nie da się ukryć, że organizacja wesela jest dość trudnym przedsięwzięciem. Problemy mogą pojawić się szczególnie wtedy, kiedy nie dysponujemy zbyt dużym budżetem. Warto więc zastanowić się nad tym, jak można skutecznie obniżyć koszty takiego wydarzenia. Najprostszym sposobem na obniżenie kosztów przyjęcia weselnego jest zmniejszenie liczby gości.

Wielu ludzi zaprasza na tę uroczystość osoby, które „wypada zaprosić”. Chodzi tutaj głównie o dalszych krewnych, z którymi na co dzień nie utrzymujemy kontaktu i którzy tak naprawdę nie są nam wcale bliscy. Warto pomyśleć więc o tym, żeby zrezygnować z wystosowywania tego typu zaproszeń i na przyjęciu weselnym zgromadzić tylko prawdziwych przyjaciół i najbliższą rodzinę. Wówczas liczba gości powinna się nieco zmniejszyć, co będzie oczywiście miało przełożenie na zmniejszenie się kosztów, jakie będziemy musieli ponieść.

Dla osób, które mają naprawdę niewiele pieniędzy, dobrym rozwiązaniem może okazać uroczysta kolacja dla, powiedzmy, kilkunastu osób, zamiast klasycznego przyjęcia weselnego.