<

Pomysły na imprezy firmowe

Imprezy firmowe w dzisiejszych czasach nabierają zupełnie innego znaczenia. Kiedyś wystarczyło jedynie wynająć kilka loży w klubie lub stoliki w restauracji i sprawa załatwiona. Dziś jest zupełnie inaczej. Zaczęły wzrastać oczekiwania, rynek oferuje coraz więcej rozwiązań.

Pracodawcy także chcą zapewnić swoim pracownikom niezapomniane wspomnienia. Dlatego warto organizować imprezy nietypowe. Takie, których pracownicy nie doświadczą na co dzień.

 • Jedną z propozycji jest zorganizowanie spotkania w formie warsztatu.

  Może być to okazja do integracji, która zapewni uczestnikom sporą dawkę śmiechu i zabawy. Uczestnicy mogą wcielić się w różne role i odkrywać w sobie nowe pasje. Do najciekawszych warsztatów należą warsztaty filmowe, w których to poszczególni pracownicy wcielają się w rolę największych gwiazd Hollywood. Na przygotowanym planie filmowym odgrywają różne scenki, a dzięki temu bawią się i integrują.

  Drugim pomysłem są warsztaty fotograficzne, których wynikiem może być chociażby stworzenie firmowego kalendarza na nadchodzący rok. Mogą one przybrać dwie formy. Z jednej strony pracownicy mogą chwycić za aparaty i tworzyć dzieło lub znaleźć się na samych fotografiach. Warto pomyśleć o tej niestandardowej integracji, pamiętając jednak o tym, że dedykowana jest ona do otwartych ludzi i nie każdy będzie miał odwagę się przełamać;

 • Imprezy firmowe mogą także przybrać formę rywalizacji.

  Najlepszym przykładem są popularne dziś escape roomy, w których pokonuje się kolejne zagadki, by w efekcie opuścić dane pomieszczenie. Może to być forma integracji, która dodatkowo uczy pracy zespołowej i budzi do działania. Dziś można skorzystać z naprawdę szerokiego wachlarzu oferty escape roomów już nawet w najmniejszych miastach;

 • Firmy coraz częściej stawiają na ekologię i tym samym zyskują przychylność kolejnych klientów. Dlatego jednym z pomysłów na imprezę firmową jest zrobienie czegoś, co przyda się środowisku.

  Przykładem najciekawszej akcji tego typu jest wspólne budowanie bud dla psów. Oddawane w ręce schronisk mogą nie tylko przyczynić się do poprawy bytu wielu czworonogom, ale także zbudować szczególne więzi w zespole pracowników;

 • Oczywiście imprezy firmowe często organizowane są w dalekich zakątkach kraju i poza jego granicami. Zamiast jednak decydować się na elegancki hotel w centrum miasta warto pomyśleć może o domkach letniskowych w urokliwych miejsach? Wybór należy do organizatorów, ale nie trzeba zamykać się na istniejące schematy.

.