<

Weekend nad jeziorem Zegrzyńskim

Jeżeli zastanawiamy się nad wakacyjnym wyjazdem, to z pewnością warto zacząć go planować trochę wcześniej. Tak abyśmy mieli pewność, że znajdziemy ciekawe miejsce, w którym nie tylko będziemy mogli odpocząć, ale w którym też nie będziemy się nudzić. Może się okazać, że ważne będą dla nas również widoki, jakie będziemy tam mieli, a to może oznaczać, że najlepszym miejscem na wypoczynek będzie dla nas jezioro Zegrzyńskie. Tym bardziej, jeśli mieszkamy w Warszawie lub jej okolicach i do tego jeziora nie będziemy mieli wcale tak daleko.

Co jeśli mamy blisko?

Jeżeli w naszej najbliższej okolicy znajduje się jezioro Zegrzyńskie, to powinniśmy się zastanowić, czy nie będzie to dla nas odpowiednie miejsce na odpoczynek.

Przy odległości kilkudziesięciu kilometrów może się okazać, że w ciągu kilkunastu minut będziemy mogli się znaleźć w tamtym miejscu, a co się z tym wiąże, będziemy mogli się tam pojawić rano i wieczorem wrócić do domu. Z pewnością nie będziemy się nudzić, bo czekać będzie tam na nas duża plaża, otwarta siłownia, plac zabaw, ścieżki rowerowe, boiska i mnóstwo miejsca do spacerowania. Jeśli zrobimy się głodni, to będziemy mogli zajrzeć do różnych barów i restauracji, a jeśli znudzi nam się leżenie na plaży, to zawsze będziemy mogli wypożyczyć skutery wodne, albo kajaki.

Mamy daleko?

A co jeśli mieszkamy dość daleko od jeziora Zegrzyńskiego i nie opłaca nam się przyjeżdżać na kilka godzin? Wówczas możemy zarezerwować tam nocleg, aby móc w tym pięknym miejscu spędzić cały weekend, albo nawet kilka wakacyjnych dni. Będziemy mogli taki nocleg wynająć w hotelu, ale jeśli chcemy przeżyć coś niezwykłego, to możemy skorzystać z oferty jaką daje nam houseboating, czyli możliwość wynajęcia pływających domków inaczej nazywanych barkami mieszkalnymi.

Są one świetnie wyposażone, oferują nam warunki porównywalne z hotelowymi, ale jednocześnie mamy możliwość odpocząć od zgiełku miasta i pobyć w większej samotności. Możemy też zająć się tam windsurfingiem i wędkowaniem, więc z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Może się okazać, że taka forma spędzania wolnego czasu sprawi nam wiele radości. Warto zobaczyć co może nam zaoferować jezioro Zegrzyńskie. Jeśli zdecydujemy się spędzić nad nim wolny czas, to może się okazać, że tak nam się to spodoba, że jeszcze nie raz będziemy wracać do tego miejsca.

Warto więc się zastanowić czy chcemy tam jechać tylko na kilka godzin, czy może chcemy zamówić nocleg i po przebywać w tym pięknym otoczeniu przynajmniej przez kilka dni.